Spoštovane kolegice in spoštovani kolegi!

Pred desetimi leti smo zgodovinarji v okviru strokovnih izobraževanj učiteljev zgodovine izpeljali nekaj zelo uspešnih seminarjev, ki so bili povezani z ekskurzijami ob slovenski etnični meji. Tradicijo nadaljuje Društvo učiteljev zgodovine Slovenije, ki je leta 2003 organiziralo strokovno dvodnevno ekskurzijo na Dunaj. Od tedaj je DUZS organiziralo še dve strokovni ekskurziji, in sicer na Slovaško ter po poteh Primoža Trubarja v Nemčiji. Ekskurzije so spremljali priznani profesorji zgodovine, ki so s svojimi pojasnili popestrili načrtovane oglede.

V letošnjem letu pa bi vas želeli prvi vikend v oktobru – od 2. do 5. oktobra – povabiti v ISTANBUL – mesto na dveh celinah:

→ Ogledali si bomo znamenitosti mesta, kot so

• Modra mošeja,
  • Hipodrom,
  • podzemne cisterne Yerebatan Saray,
  • Stadion,
  • dvorec otomanskih  sultanov – Topkapi ter
  • Hagia Sofia,

→ Spoznavali bomo Istanbul, mesto nasprotij in bogate kulturne dediščine..

→ Kot posebnost te strokovne ekskurzije smo posebej za vas pripravili:

• srečanje s turškimi učitelji zgodovine,
  • predstavitev poučevanja zgodovine v Turčiji,
  • obisk šole,
  • dodatne oglede, ki jih bo vodil turški profesor.

Predviden odhod iz ljubljanskega letališča: v petek 2. oktobra popoldne; vrnitev na ljubljansko letališče pa v ponedeljek 5. oktobra popoldne.

Stroški potovanja:

pri najmanj 25 potnikih 355 EUR + letališke pristojbine 88 € = 443 €
  pri najmanj 35 potnikih 335 EUR + letališke pristojbine 88 € = 423 €
  pri najmanj 45 potnikih 320 EUR + letališke pristojbine 88 € = 408 €

V ceno programa so vključeni:

• letalski prevoz
  • strokovno vodenje
  • 3 prenočitve z zajtrkom v hotelu*** v dvoposteljni sobi

Obvezno doplačilo: vstopni vizum 15 EUR ali 20 USD

Izbirna doplačila (ni obvezno):
  Enoposteljna soba – 76 EUR
Dodatne vstopnine – 45 EUR
  Križarjenje po Bosporju – 48 EUR
  Obisk turškega hamama – 35  EUR

Stroške ekskurzije je možno poravnati v 5 obrokih; (znesek je odvisen od števila prijav):

20 %  zneska 5.7.2009
20 %  zneska 5.8.2009
20 %  zneska 5.9.2009
20 %  zneska 5.10.2009
20 %  zneska 5.11.2009

Organizacijo bo prevzela agencija M M turist iz Ljubljane, ki bo v sodelovanju z DUZS pripravila dokončen program in Vam izstavila račun.

Da bi lahko izpeljali vsebinske priprave, Vas prosimo, da izpolnite priloženo prijavnico in jo pošljete do 30. junija 2009 na naslov:

Društvo učiteljev zgodovine Slovenije
»ekskurzija«
Aškerčeva 2
1000 Ljubljana

Prepričani smo, da bo to strokovno izobraževanje z ekskurzijo v Istanbul pomembno pripomoglo k širšemu pogledu na zgodovino in s tem k boljšemu pouku zgodovine na šolah in da Vas bodo ravnatelji podprli pri vključevanju v to obliko strokovnega izobraževanja učiteljev zgodovine.
Po ekskurziji bomo poskrbeli, da boste prejeli potrdilo o strokovnem spopolnjevanju.

Vsem želimo miren konec šolskega leta in prijeten dopust, 2. oktobra pa na svidenje na našem skupnem potepanju po Istanbulu.

Elissa Tawitian
Predsednica DUZS