Javni poziv Strokovnemu svetu RS za splošno izobraževanje k premisleku o »novi učbeniški politiki«

Spoštovani gospod dr. Božidar Opara
predsednik strokovnega Sveta RS
za splošno izobraževanje

Nova učbeniška politika, ki jo je ministrica dr. Maja Makovec Brenčič 21. februarja 2017 predstavila javnosti kot »celovit, vzdržen in trajnostno naravnan model učbeniške politike«, v nasprotju s povedanim kaže na nedomišljeno odločitev šolskega ministrstva, ki je bila poleg tega izvedena brez posvetovanja s strokovno javnostjo. Sklepamo, da tudi brez vašega soglasja. Predstavniki strokovne javnosti pozivamo Strokovni svet RS za splošno izobraževanje, katerega naloga je tudi skrb za razvoj učbeniške politike, k premisleku, odprtju širše strokovne razprave ter iskanju ustreznejših rešitev, ki jih MIZŠ očitno ne najde brez vašega sodelovanja.

VEČ PREBERITE V DOKUMENTU Peticija

 

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)