DRUŠTVO UČITELJEV ZGODOVINE SLOVENIJE, Aškerčeva 2, Ljubljana in
ZVEZA PEDAGOŠKIH DRUŠTEV SLOVENIJE, Tržaška cesta 2, Ljubljana   vabita na

OKROGLO MIZO »Ali je sodobna šola ogrožena?«

● Kdaj?  v sredo 2. JUNIJA 2010 OB 17.00
● Kje?   V veliki dvorani v pritličju Ministrstva za šolstvo in šport, Masarykova 16, Ljubljana

● Kdo bodo udeleženci okrogle mize?
Elissa Tawitian, predsednica, Društvo učiteljev zgodovine Slovenije (uvodni pozdrav)
dr. Andreja Hočevar, predsednica, Zveza društev pedagoških delavcev (uvodni pozdrav)
dr. Igor Lukšič, minister, Ministrstvo za šolstvo in šport RS
dr. Ljubica Marjanovič Umek, Filozofska fakulteta, Ljubljana
dr. Tom Turk, Biotehnična fakulteta, Univerza v Ljubljani
Mira Kramarič, učiteljica razrednega pouka
Marjan Rode, učitelj zgodovine

● Zakaj okrogla miza?
Pobudo za organizacijo strokovne okrogle mize, v kateri bodo sodelovali strokovnjaki pedagoške stroke, učitelji in tudi starši, so podali člani strokovnih pedagoških društev, ki so jih vznemirile spremembe pravilnika o šolskih skladih ter odzivi v medijih ob okrogli mizi, ki je 12. maja 2010 potekala v prostorih Ministrstva za šolstvo in šport RS na temo učbenikov in drugih učnih gradiv.

Ob tem so se med našimi člani pojavila vprašanja:
– Ali je od avtonomije učitelja sploh še kaj ostalo?
– Kakšna je vloga učbenika in ostalih učnih gradiv v sodobnem poučevanju?
– Kakšne posledice bo v poučevanju povzročilo določilo, da bo o nakupu učnih gradiv odločal svet staršev?
– Ali bodo vsi učenci imeli enake možnosti uporabljati sodobna učna sredstva in slediti novim znanjem?

Ker gre za izjemno aktualno in pomembno tematiko, ki zadeva delo in strokovnost vseh pedagoških delavcev v slovenskem šolskem prostoru, vas vabimo k udeležbi pri tem dogodku.

Vljudno vabljeni.